Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

زندگی جدید من با فرزندم

 

زمانی که 18 ساله و جوان بودم اگر به من می‌گفتند هنگامی که پدر بشوی، مهربان‌تر خواهی شد، باور نمی‌کردم... با اینکه در ابتدا باورم نمیشد و با وجود مرد بودنم تمام زندگی‌ام را به پای کودک دلبندم می‌ریزم.

شنبه, دسامبر 2, 2017

«پدرم، قهرمان من!» بله، درباره من صحبت می‌کنند! باید بگویم که از هر لحاظ (تقریباً) عالی هستم. عوض کردن پوشک، غذا دادن، لالایی خواندن... من پدری امروزی هستم، هم به سفرهای کاری‌ام می‌رسم و هم به کارهای کودکم. سخت است که این چیزها را به پدر خودم توضیح بدهم.  باید بگویم که همسرم چیزهای زیادی به من یاد داده است. همه چیز را برایم توضیح داده، از دمای حمام تا حالات متفاوت کالسکه و نحوه غذا دادن. باید اعتراف کنم که عاشق مراقبت از فرزندم هستم!

کودکم را چه‌طور نگه دارم

در ابتدا می‌ترسیدم به او آسیب برسانم، اما الان خیالم از خودم راحت است. بچه‌ها شیشه‌ای نیستند، اما باید با ملایمت با آن‌ها رفتار کرد. به خاطر همین، همیشه کودکم را  آرام برمی‌دارم تا احساس امنیت کند. دیگر همه حالت‌ها را یاد گرفته‌ام، از نگه داشتن روی دو دست، نگه داشتن بر روی یک دست، روی پاها، روی بدن خودم یا روی شانه هایم. حتی یک بار بطور امتحانی ، او را در آغوش گرفته و برای قدم زدن بیرون بردم. بعد از چند دقیقه، لبخند مردمی که عبور می‌کردند، مرا سر ذوق آورد و من و فرزندم به خودمان افتخار می‌کردیم!

از کودکم  چه‌طور مراقبت کنم؟

جمله «نوبت توست که او را عوض کنی» برای هر پدری ترسناک است.این کار به سختی شرکت در مسابقات المپیک است و آخرین چیزیست که یک پدر تمایل به انجام آن دارد.

  • اولین قدم: حمام کردن، چه طور حمام را پر از کف نکنیم.
  • دومین قدم: پوشک، چه طور پوشکش را درست ببندیم که زیاد تنگ نباشد.
  • سومین قدم: لباس‌های سرهمی که همه جایش دکمه دارد... نترسید، می‌شود راحت آن را پوشاند، اول دست‌ها و سپس بقیه بدن و در آخر بستن دکمه‌ها.
  • چهارمین قدم: مهم‌ترین قدم  پرستاری از او؛ تمیز کردن بینی با تمیزکننده مخصوص، شیاف گذاشتن، ناخن گرفتن... نخندید، زمانی که مجبور به انجام آن‌ها شوید، متوجه خواهید شد!

همسرم به من می‌گوید من بهترین پدر دنیا هستم و من به خودم افتخار می‌کنم، حتی با این که می‌دانم که به نفع او است که مرا خوشحال نگه دارد.

با کودکم چه‌طور بازی کنم؟

غذا دادن به کودک، خواباندن او و لالایی خواندن برایش عالی است، اما بیشتر ترجیح می‌دهم با او بازی کنم. من و همسرم روش‌های مخصوص خودمان را داریم. مادرش بازی‌های آموزشی را ترجیح می‌دهد، در حالی که من بازی‌های سرگرم‌کننده را دوست دارم. هواپیما بازی و غلغلک دادن را بیشتر دوست دارم. می‌گویند مردها بچه‌های بزرگ هستند، من هم این قضیه را تأیید می‌کنم.

دیدگاه

«همسرم دوست دارد من را به چالش بکشد. چالش مورد علاقه من عوض کردن پوشک درکمتر از سه دقیقه است.کرونومتر به دست، لباس را در می‌آورم، پوشک را باز می‌کنم، بدنش را می‌شویم، پوشک جدید را آماده می‌کنم... ای وای، دوباره پوشکش را برعکس بستم.»

 

**این مطالب صرفاً جهت افزایش اطلاعات عمومی کاربران است و هرگز جایگزین توصیه‌های پزشک، انجمن‌های علمی و سایر منابع معتبر نمی‌باشد. ازآنجاکه هر مادر و کودک از مادر و کودک دیگر متفاوت است، کلیه آمار و ارقام ارائه شده در این وبسایت می‌تواند با توصیه پزشک برای هر مادر و کودک متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید

به برنامه "1000 روز اول زندگی من" بپیوندید

تنها با یک کلیک و در آرامش کودکتان را پرورش دهيد و از مطالب آموزشی و ابزارهای کاربردی ما استفاده کنید.

  • با شیوه مناسب خودتان، اصول تغذیه را یاد بگیرید
  • ابزارهای كاربردی را امتحان كنيد

شروع کنید!

مطالب مرتبط