Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

منفی یا مثبت، من آزمایش خواهم داد!

 

اگر باردار باشم چی؟

یک‌شنبه, نوامبر 26, 2017

زودتر باید یک تست بارداری انجام بدهم! چطور مطمئن بشوم که به‌درستی انجامش داده‌ام و بهترین راه برای تأیید بارداری من چیست؟

تست بارداری: برای تأیید بارداری

آیا متوجه چند نشانه شده‌اید؟ تنها تست بارداری می‌تواند بارداری شما را تأیید کند. تست ادرار سریع و راحت است و می‌توانید در خانه هم انجامش دهید. 99% مورد اطمینان است اما به‌هرحال همیشه تأییدیه نهایی، آزمایش خون خواهد بود.

زمان در حال گذر است و در عرض 1 دقیقه، نتیجه تست بارداری مشخص خواهد شد! مهم نیست که خودتان به‌تنهایی این تست را انجام می‌دهید و یا همسرتان همراه شماست، شما برای همیشه این لحظه را به‌خاطر خواهید سپرد؛ چراکه، شروع یک زندگی جدید است. در واقع وجود هورمون HGC در نتیجه بارگئاری تخمک در رحم است که صرف‌نظر از نوع تست (ادرار یا خون) نشانه بارداری است. پس بهتراست امیدوار باشیم!

تست بارداری ادراری: چطور انجام می‌شود؟

تست ادرار: این تست ها دستورالعمل های متفاوتی دارند ولی در همه آنها بعد از 1 تا 2 دقیقه نتیجه تست بر روی صفحه نمایشگر نشان داده میشود.

که نتیجه آزمایش را میتوانید از روی راهنما آن بخوانید.

فراموش نکنید که درصورت استفاده صحیح، تست‌های بارداری ادرار 99% قابل اطمینان هستند. ممکن است حتی درصورتی‌که باردار باشید نتیجه را منفی نشان دهد. برای اطمینان می‌توانید بعد از 2 یا 3 روز یک بار دیگر تست را امتحان کنید! احتمال اینکه تست به اشتباه شما را باردار نشان دهد، بسیار اندک است.

برای استفاده از تست‌های بارداری، با دقت دستورالعمل‌های موجود در بسته  را مطالعه کنید. معمولا به شرح ذیل است:

  • ترجیحاً تست را صبح و بلافاصله بعد از اینکه از خواب بیدار شدید، انجام دهید؛ چراکه، ادرار در این موقع از صبح کمی غلیظ‌تر است.
  • خیلی هم زود تست را انجام ندهید. این تست‌ها از همان روز اولی که دوره قاعدگی به‌تأخیر افتاده است قابل استفاده هستند. اما توصیه پزشک‌ها این است که برای اطمینان بیشتر بهتر است 2 تا 3 روز صبر کنید تا نتیجه قطعی‌تری داشته باشید.
  • هیچ دلیلی وجود ندارد که 1 روز قبل از شروع دوره قاعدگیتان این تست را انجام دهید! 

 

آیا تست بارداری ادرار شما مثبت است؟ تبریک می‌گوییم! الآن دیگر لازم است به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید و با یک آزمایش خون ساده جواب را تأیید کنید.

برای تأیید بارداری باید آزمایش خون بدهید

تست خون در آزمایشگاه انجام میشود؛ این آزمایش دقیق‌تر از آزمایش ادرار است و دقت آن 100% است.در آزمایش خون سطح هورمون‌ HCG اندازه‌گیری میشود.

آزمایش خون نیازی به نسخه پزشک ندارد. نتیجه هم معمولاً در 24 ساعت مشخص میشود. می‌دانیم که صبرکردن در این شرایط بسیار دشوار است!

ماریا که 7 ماهه باردار است، می‌گوید: «حدس می‌زدم باردار باشم، برای همین یک تست بارداری ادرار انجام دادم. اول، نمی‌دانستم که چطور باید به همسرم اطلاع بدهم. ایده خودم این بود که راهنمای پدر جدید را بگذارم گوشه میزش. وقتی رفتیم بخوابیم: خیلی خسته بود اما من خیلی هیجان داشتم. یک‌دفعه با تعجب گفت: واقعاً؟ بهم بگو که واقعیت دارد!  و نقشه من جواب داد!»

 

**این مطالب صرفاً جهت افزایش اطلاعات عمومی کاربران است و هرگز جایگزین توصیه‌های پزشک، انجمن‌های علمی و سایر منابع معتبر نمی‌باشد. ازآنجاکه هر مادر و کودک از مادر و کودک دیگر متفاوت است، کلیه آمار و ارقام ارائه شده در این وبسایت می‌تواند با توصیه پزشک برای هر مادر و کودک متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید

به برنامه "1000 روز اول زندگی من" بپیوندید

تنها با یک کلیک و در آرامش کودکتان را پرورش دهيد و از مطالب آموزشی و ابزارهای کاربردی ما استفاده کنید.

  • با شیوه مناسب خودتان، اصول تغذیه را یاد بگیرید
  • ابزارهای كاربردی را امتحان كنيد

شروع کنید!

مطالب مرتبط